Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Rozmowy na każdy temat
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Dokupiłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec działa poprawnie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz tutaj: https://humanicus.pl/ . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego typu czujniki. Najpowszechniejsze są te, które sygnalizują włamanie do domu. Występują jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 7:50 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Obecnie centrale Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeśli montaż systemów monitoringu był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobrze zrobiony schemat założenia alarmu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.

Wróć do „Paplanina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości