Potrzebuję fachowca, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Rozmowy na każdy temat
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję fachowca, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Witam, poszukuje sprawdzonego fachowca, który zajmuje się wykonywaniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ekipy z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, że grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy obecnie wyprodukowali dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy brałeś pod uwagę ofertę tych ludzi ze stolicy - posiadają bardzo interesujące realizacje Obrazek Z tego co widziałem na ich stronie to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem w swoim domu łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Szukam firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Dzień dobry, nie sądziłem że są takie kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i dumałem jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Paplanina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości